Italský med z asfodelových květů, 250 g (Miele di Asfodelo)
Italský med z asfodelových květů, 250 g (Miele di Asfodelo)
Apicoltura Rossi medy jsou přírodní produkty, nejsou ochucené, neobsahují aroma a jedná se o medy produkované včelami, které navštěvují jednokvětové pole. Chuť medu je ovlivněna daným květem rostliny. Více
Min. trvanlivost do: 30.06.27
Apicoltura Rossi medy jsou přírodní produkty, nejsou ochucené, neobsahují aroma a jedná se o medy produkované včelami, které navštěvují jednokvětové pole. Chuť medu je ovlivněna daným květem rostliny. Více
Min. trvanlivost do: 30.06.27
Apicoltura Rossi medy jsou přírodní produkty, nejsou ochucené, neobsahují aroma a jedná se o medy produkované včelami, které navštěvují jednokvětové pole.Chuť medu je ovlivněna daným květem rostliny.
Italský med z asfodelových květů (Miele di Asfodelo)
Ideální ke snídani, do bylinkových čajů a kávy, vynikající v kombinaci s čerstvými i zralými sýry, doporučuje se k marinování ryb.
Výraz asfodel pochází z řečtiny a doslova znamená "údolí toho, co se neproměnilo v popel".
Přestože asfodely rostou v oblastech obzvláště náchylných k požárům, ve skutečnosti neshoří.
Pro staré Řeky a Římany byl asfodel posvátnou rostlinou, symbolizoval vzkříšení mrtvých a používal se k výzdobě hrobů.
- Období sklizně: březen-duben
- Oblast sklizně: Toskansko
- Vůně: zeleninová, mírně štiplavá
- Chuť: senná, cukrová s květinovými a zeleninovými příchutí
- Barva: v tekutém stavu slámově žlutá, v krystalickém stavu světle béžová.
- Krystalizace: jemná
Biologické jméno rostliny: Asphodelus microcarpus (Asphodelaceae)
Odborníci na med Apicoltura Rossi respektují vlastnosti tohoto daru přírody v každé fázi výrobního procesu, který je přísně kontrolován a připravuje se bez tepelné úpravy. Zásahy do produktu jsou omezeny na minimum a medy z různých šarží se nemíchají, aby se zachovala jejich typičnost.
- Bez přidaných cukrů
- Bez pasterizace
- Bez konzervantů
- Čistě přírodní
Složení: 100% Med z asfodelových květů (země původu: Toskansko - Itálie).
| Výrobce | Apicoltura Rossi - Via D. Lazzaretti, 3/5 58100 Grosseto (GR) - Itálie |
|---|---|
| Hmotnost | 250 g |
| Min. trvanlivost do | 30.06.27 |
| Složení | 100% Med z asfodelových květů (země původu: Toskansko - Itálie) |
| Země původu | Itálie |
| Skladování | skladovat na chladném suchém místě |
| Alergeny | bez alergenů |
| Výživové údaje | na 100 g |
| Energetická hodnota | 1401 Kj / 330 Kcal |
| Tuky | < 0.1 g |
| z toho nasycené mastné kyseliny | < 0.1 g |
| Sacharidy | 82.0 g |
| z toho cukry | 82.0 g |
| Vláknina | < 0.1 g |
| Bílkoviny | 0.4 g |
| Sůl | <0.1 g |





























