Italské rizoto se sýrem a pepřem, 320 g (Risotto Cacio e Pepe)
Italské rizoto se sýrem a pepřem, 320 g (Risotto Cacio e Pepe)
Min. trvanlivost do: 31.08.28
Min. trvanlivost do: 31.08.28
Italské rizoto se sýrem a pepřem (Risotto Cacio e Pepe)
Hotové směsi na rizoto Ideariso vznikají spojením vybraných kvalitních surovin s odrůdou Gigante Vercelli, která je součástí projektu Presidio Slow Food
společnosti Ideariso.
Rýže Gigante Vercelli je starodávná odrůda rýže, ideální pro přípravu jemných a krémových rizot.
Tato směs je balena do tuby z hliníkovaného kartonu s kontrolovanou atmosférou, aby byla zaručena jedinečná čerstvost a kvalita.
A konečně, vlastnost, která nejvíce odlišuje směsi na rizoto Ideariso, je doba vaření: za 12–14 minut získáte tři až čtyři porce krémového rizota vynikající chuti.
Příprava: Nasypte „směs na rizoto“ do pánve s trochou rozehřátého oleje a za stálého míchání na mírném ohni 1 minutu opékejte. Za stálého míchání vlijte půl sklenice vody nebo bílého vína a nechte tekutinu odpařit. Postupně přidávejte 800-1000 ml horké vody a nechte ji úplně odpařit (12-14 min). Nakonec přidejte kousek másla a nechte nerozpustit.
Složení: rýže Gigante Vercelli (presidium Slow Food) 93%, sýr pecorino* 3,7%, zeleninový vývar sušený* (sůl, bramborový škrob a maltodextrin, kvasnicový extrakt, extrakty z mrkve a cibule, slunečnicový olej, extrakty z bazalky, petržele a rozmarýn), cibule*, sůl, mletý černý pepř* 0,3%. (*dehydratovaný produkt).
Doba vaření: 12-14 minut
Projekt Slow Food je globální hnutí, které prosazuje „dobré, čisté a spravedlivé“ jídlo. Cílem je chránit lokální potraviny, biodiverzitu, tradiční recepty a kulturu stolování jako protiklad k fast foodu a standardizaci potravin. Důraz klade na udržitelnost a místní producenty.
| Výrobce | Ideariso Soc. Agr. - Piazza Martiri della Libertà 1, 13100 Vercelli - Itálie |
|---|---|
| Hmotnost | 320 g |
| Doporučené množství pro jednu osobu | 80g - 100g |
| Min. trvanlivost do | 31.08.28 |
| Složení | rýže Gigante Vercelli (presidium Slow Food) 93%, sýr pecorino* 3,7%, zeleninový vývar sušený* (sůl, bramborový škrob a maltodextrin, kvasnicový extrakt, extrakty z mrkve a cibule, slunečnicový olej, extrakty z bazalky, petržele a rozmarýn), cibule*, sůl, mletý černý pepř* 0,3%. (*dehydratovaný produkt). |
| Země původu | Itálie |
| Skladování | skladovat na chladném suchém místě |
| Alergeny | Mléko a výrobky z něj |
| Výživové údaje | na 100 g |
| Energetická hodnota | 1511 kJ / 356 kcal |
| Tuky | 2.3 g |
| z toho nasycené mastné kyseliny | 0.8 g |
| Sacharidy | 75.0 g |
| z toho cukry | 0.5 g |
| Vláknina | 1.2 g |
| Bílkoviny | 8.3 g |
| Sůl | 1.9 g |
















