Italské rizoto s klobásou a fazolemi, 320 g (Risotto Panissa Vercellese)
Italské rizoto s klobásou a fazolemi, 320 g (Risotto Panissa Vercellese)
Min. trvanlivost do: 31.08.28
Min. trvanlivost do: 31.08.28
Italské rizoto s klobásou a fazolemi (Risotto Panissa Vercellese)
Hotové směsi na rizoto Ideariso vznikají spojením vybraných kvalitních surovin s odrůdou Gigante Vercelli, která je součástí projektu Presidio Slow Food
společnosti Ideariso.
Rýže Gigante Vercelli je starodávná odrůda rýže, ideální pro přípravu jemných a krémových rizot.
Tato směs je balena do tuby z hliníkovaného kartonu s kontrolovanou atmosférou, aby byla zaručena jedinečná čerstvost a kvalita.
A konečně, vlastnost, která nejvíce odlišuje směsi na rizoto Ideariso, je doba vaření: za 12–14 minut získáte tři až čtyři porce krémového rizota vynikající chuti.
Příprava: Nasypte „směs na rizoto“ do pánve s trochou rozehřátého oleje a za stálého míchání na mírném ohni 1 minutu opékejte. Za stálého míchání vlijte půl sklenice vody nebo bílého vína a nechte tekutinu odpařit. Postupně přidávejte 800-1000 ml horké vody a nechte ji úplně odpařit (12-14 min). Nakonec přidejte kousek másla a nechte nerozpustit.
Složení: rýže Gigante Vercelli (presidium Slow Food) 90%, klobása* 4% (vepřová klobása, tuk z vepřové klobásy, mouka z měkké pšenice, rýžová mouka, sůl, aromata), zeleninový vývar sušený* (sůl, bramborový škrob a maltodextrin, kvasnicový extrakt, extrakty z mrkve a cibule, slunečnicový olej, extrakty z bazalky, petržele a rozmarýn), fazole* 1,6%, cibule*, sůl, rajčata*, černý pepř, česnek*. (*dehydratovaný produkt).
Doba vaření: 12-14 minut
Projekt Slow Food je globální hnutí, které prosazuje „dobré, čisté a spravedlivé“ jídlo. Cílem je chránit lokální potraviny, biodiverzitu, tradiční recepty a kulturu stolování jako protiklad k fast foodu a standardizaci potravin. Důraz klade na udržitelnost a místní producenty.
| Výrobce | Ideariso Soc. Agr. - Piazza Martiri della Libertà 1, 13100 Vercelli - Itálie |
|---|---|
| Hmotnost | 320 g |
| Doporučené množství pro jednu osobu | 80g - 100g |
| Min. trvanlivost do | 31.08.28 |
| Složení | rýže Gigante Vercelli (presidium Slow Food) 90%, klobása* 4% (vepřová klobása, tuk z vepřové klobásy, mouka z měkké pšenice, rýžová mouka, sůl, aromata), zeleninový vývar sušený* (sůl, bramborový škrob a maltodextrin, kvasnicový extrakt, extrakty z mrkve a cibule, slunečnicový olej, extrakty z bazalky, petržele a rozmarýn), fazole* 1,6%, cibule*, sůl, rajčata*, černý pepř, česnek*. (*dehydratovaný produkt). |
| Země původu | Itálie |
| Skladování | skladovat na chladném suchém místě |
| Alergeny | Obiloviny obsahující lepek: pšenice, žito, ječmen, oves, špalda, kamut nebo jejich hybridní odrůdy a výrobky z nich |
| Výživové údaje | na 100 g |
| Energetická hodnota | 1519 kJ / 358 kcal |
| Tuky | 2.6 g |
| z toho nasycené mastné kyseliny | 0.5 g |
| Sacharidy | 75.0 g |
| z toho cukry | 0.9 g |
| Vláknina | 1.7 g |
| Bílkoviny | 7.6 g |
| Sůl | 1.8 g |















