Italské dýňové rizoto s Amaretti, 320 g (Risotto Zucca e Amaretti)
Italské dýňové rizoto s Amaretti, 320 g (Risotto Zucca e Amaretti)
Min. trvanlivost do: 31.07.28
Min. trvanlivost do: 31.07.28
Italské dýňové rizoto s Amaretti (Risotto Zucca e Amaretti)
Hotové směsi na rizoto Ideariso vznikají spojením vybraných kvalitních surovin s odrůdou Gigante Vercelli, která je součástí projektu Presidio Slow Food
společnosti Ideariso.
Rýže Gigante Vercelli je starodávná odrůda rýže, ideální pro přípravu jemných a krémových rizot.
Tato směs je balena do tuby z hliníkovaného kartonu s kontrolovanou atmosférou, aby byla zaručena jedinečná čerstvost a kvalita.
A konečně, vlastnost, která nejvíce odlišuje směsi na rizoto Ideariso, je doba vaření: za 13-15 minut získáte tři až čtyři porce krémového rizota vynikající chuti.
Příprava: Nasypte „směs na rizoto“ do pánve s trochou rozehřátého oleje a za stálého míchání na mírném ohni 1 minutu opékejte. Za stálého míchání vlijte půl sklenice vody nebo bílého vína a nechte tekutinu odpařit. Postupně přidávejte 800-1000 ml horké vody a nechte ji úplně odpařit (13-15 min). Nakonec přidejte kousek másla a nechte nerozpustit.
Složení: rýže Gigante Vercelli (Presidio Slow Food) 91 %, Dýně* 3,6 %, sušenky Amaretti* (cukr, mandle z meruněk 21 %, vaječný bílek) 1 %, zeleninový vývar (sůl, bramborový škrob a maltodextriny, extrakt z kvasnic, výtažky ze zeleniny (mrkev, cibule) (10 %), slunečnicový olej, výtažky z aromatických bylin), kurkuma*, sůl. (*)Dehydratované produkty.
Doba vaření: 13-15 minut
Projekt Slow Food je globální hnutí, které prosazuje „dobré, čisté a spravedlivé“ jídlo. Cílem je chránit lokální potraviny, biodiverzitu, tradiční recepty a kulturu stolování jako protiklad k fast foodu a standardizaci potravin. Důraz klade na udržitelnost a místní producenty.
| Výrobce | Ideariso Soc. Agr. - Piazza Martiri della Libertà 1, 13100 Vercelli - Itálie |
|---|---|
| Hmotnost | 320 g |
| Doporučené množství pro jednu osobu | 80g - 100g |
| Min. trvanlivost do | 31.07.28 |
| Složení | rýže Gigante Vercelli (Presidio Slow Food) 91 %, Dýně* 3,6 %, sušenky Amaretti* (cukr, mandle z meruněk 21 %, vaječný bílek) 1 %, zeleninový vývar (sůl, bramborový škrob a maltodextriny, extrakt z kvasnic, výtažky ze zeleniny (mrkev, cibule) (10 %), slunečnicový olej, výtažky z aromatických bylin), kurkuma*, sůl. (*)Dehydratované produkty. |
| Země původu | Itálie |
| Skladování | skladovat na chladném suchém místě |
| Alergeny | Vejce a výrobky z nich |
| Výživové údaje | na 100 g |
| Energetická hodnota | 1493 kJ / 352 kcal |
| Tuky | 1.2 g |
| z toho nasycené mastné kyseliny | 0.2 g |
| Sacharidy | 77.0 g |
| z toho cukry | 0.4 g |
| Vláknina | 1.5 g |
| Bílkoviny | 6.3 g |
| Sůl | 1.8 g |















